avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 291 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa discoteca
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa discoteca

Va rog frumos a ma lamuri in urmatoarea problema:
Am deschis recent un bar si o discoteca, in aceeasi cladire. Intrarea in discoteca se face prin bar.
Avand in vedere ca intrarea in bar si discoteca este libera, fara taxa, trebuie sa platesc taxa conform art . 275 din legea 571/2003? Va multumesc.
Ultima modificare: Luni, 25 Mai 2009
lucasergiu, utilizator
Cel mai recent răspuns: lucasergiu , utilizator 09:46, 27 Mai 2009
Inteleg cum functioneaza sponsorizare, dar raportat la problema pe care o am, ma ajuta sa ma incadrez la scutirea platii acelei taxe aberante?

Va multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie de impunere pentru stabilirea impozitului pe spectacole invidiaevent invidiaevent Buna ziua, As dori sa aflu cui se adreseaza legea 571/2003, referindu-ma la acest articol: ART. 275 Reguli speciale pentru videoteci şi discoteci (1) În ... (vezi toată discuția)
Taxa club = taxa discoteca ? care este diferenta? CORNEKUS CORNEKUS De curand am deschis un club de noapte dupa urmatoarele reguli : -se deschide doar sambata -accesul persoanelor sub 18 ani este interzis -capacitate ... (vezi toată discuția)
Impozitul pe spectacole ADRIANA RATIU ADRIANA RATIU cum se determina impozitul pe spectacole in cazul videotecilor si discotecilor? (vezi toată discuția)