Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa discoteca
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa discoteca

Va rog frumos a ma lamuri in urmatoarea problema:
Am deschis recent un bar si o discoteca, in aceeasi cladire. Intrarea in discoteca se face prin bar.
Avand in vedere ca intrarea in bar si discoteca este libera, fara taxa, trebuie sa platesc taxa conform art . 275 din legea 571/2003? Va multumesc.
lucasergiu, utilizator
Inteleg cum functioneaza sponsorizare, dar raportat la problema pe care o am, ma ajuta sa ma incadrez la scutirea platii acelei taxe aberante?

Va multumesc.