Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Incheiere de sedinta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Incheiere de sedinta

Intr-un proces in care am cistigat la fond dar astept sentinta si motivarea instantei de peste 5 luni pot cere o copie dupa incheierea de sedinta? Doamna de la arhiva mi-a spus ca nu. Are dreptate? Sa trimit o astel de solicitare prin posta recomandata? si apoi trebuie sa ma duc s-o ridic personal? Care e procedura in acest sens? Multumesc pentru lamuriri.
Am depus ieri o cerere de urgentare a redactarii hotaririi. Mi-a spus ca va merge la aprobare ....pai cine trebuie s-o aprobe? Si voi primi raspuns la aceasta cerere sau voi primi redactarii sentinta mai repede? E posibil sa imi respinga aceasta cerere de urgentare a redactarii avind in vedere ca sentinta s-a dat acum 5 luni si nici pina acum nu am primit motivarea ei?
Da, este posibil sa va respinga cererea de urgentare. cel mai mutl am stat 9 luni dupa o sentinta de tribunal (care teoretic este mai putin aglomerat decat judecatoria)