Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Anexa privind vectorul fiscal - mod de completare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Anexa privind vectorul fiscal - mod de completare

La completarea cererii de inregistrare, anexa 1 referitor la inregistrarea fiscala nu stiu daca trebuie bifate casutele 6 - 12 (care se refera la contributiile pt asig. sociale, somaj, accidente de munca, asig soci si sanat., fond de garantare pt plata creantelor salariale si pt concedii si indemnizatii) daca nu o sa am angajati cu CIM deocamdata, eventual la anul??

Sau chiar daca nu am angajati trebuie sa le bifez? Si daca nu le bifez atunci ce se intampla cand voi avea angajati?

Ce-mi propuneti sa fac?

Rog ajutorul dvs
Buna ziua

AM si eu o nelamurire in legatura cu Anexa referitoare la inregistrarea fiscala - vector fiscal de la Registrul Comertului . Firma ce urmeaza sa se infiinteze va avea un salariat , un director economic. In acest caz voi bifa casuta Numar mediu de salariati estimat pana la 3 salariati exclusiv, respectiv punctul I5 .
Dar la punctele I7 - I13 , referitoare la contributiile de asigurari sociale, sanatate, fond garantare, voi alege perioada fiscala trimestriala ?
Aceasta este anexa de la Registrul Comertului [ link extern ]

Multumesc anticipat