Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratia 394
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratia 394

Fiind persoana juridica platitoare de tva, in declaratia 394 trebuie cuprinse facturile emise catre persoane juridice neplatitoare de tva? Multumesc.
Buna ziua,
Da, trebuie trecute in Declaratia 394.
NU, nu se trec, se trec doar facturile emise catre persoane platitoare de TVA.
Ce faceti? Ne puneti la incercare?

Aveti dreptate, in declaratia 394 se trec doar tranzactiile intre partenerii platitori de T.V.A.
Nu v.a pus la incercare Iulian. Numai ca intrebarea a fost pusa la miezul noptii. A primit un raspuns gresit. Intre timp s.a mai intersat si a aflat raspunsul corect. Acesta era pentru doamna consultant . ;)