Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Notificare ITM - munca de noapte
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Notificare ITM - munca de noapte

Buna ziua,

aveti cumva un model pentru notificarea muncii de noapte la ITM?

smeagulls@gmail.com

Multumesc!
Nu am model dar este o simpla adresa prin care comunicati programul de lucru care include munca de nopate, 2 exemplare, 1 va revine cu nr de inregistrare.
Va multumesc!
1. Catre, ITM jud...
In conformitate cu prevederile art. 122(3) din Codul muncii, va informam ca munca de noapte in unitatea noastra se utilizeaza astfel:
Compartimentul Nr salariati
A 4
B 7
C 2

Administrator Comp.RU

2. Pentru a nu face aceste scrisori mai des, eu am trecut la toate compartimentele un numar mai mare de salariati care lucreaza de noapte, decat cel real. In eventualitatea unui control de la ITM (si am avut asa ceva) mai bine sa gaseasca mai putini decat mai multi fata de cat scrie in scrisoare (ca se lasa cu sanctiuni, v. art.276(1) din Codull muncii).

Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane