Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Crestere copil

a intrat in vigoare legea pt mamicile aflate in crestere copil,sa poata obtine venituri din alte surse 3000 ron pe an?a fost propusa de promulgare de ministrul munci ROVANA PLUMB.[ link extern ]
1. Da, s-a modificat OUG 111/2010 privind concediul si indemnizatia lunara pentru cresterea copiilor prin Legea 126/2014.

2. In perioada cat beneficiati de indemnizatie pentru concediu crestere copil (CCC) puteti realiza venituri profesionale (din desfasurarea unei activitati) de maximum 3.000 lei intr-un an calendaristic.
multumesc
UNDE POT CITI LEGEA SI SA VAD CE SCRIE ,VA ROG MAI MULTE DETALII SI UNDE A FOST PUBLICATA IN MONITORUL OFICIAL.MULTUMESC
1. Este vorba de Legea 126/2014 pubicata in M.O. 700/24.09.2014.

2. Intrati pe:

[ link extern ]