Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune parinti decedati
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune parinti decedati

cum se face succesiunea in situatia in care ambii parinti sint decedati?
au doi copii,unul in viata celalalt decedat (are 3 copii in viata)
ce cota parte din avere mosteneste fiecare?
Mergeti la notarul de la ultimul domiciliu al celui decedat din urma dintre parinti cu certificatele de deces. Copilul a decedat inainte sau dupa decesul parintilor?
copilul a decedat intre cei doi parinti.
dupa decesul primului parinte nu s-a facut niciun act de succesiune
steef, utilizator
Atunci trebuie dezbatuta succesiunea si dupa copil.
Succesiunea dupa copilul decedat s-a facut .Sotia lui (nora celor decedati )a mostenit totul
Si copii acestuia au renuntat la mostenire?