avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cetatean Sirian sedere in Romania
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cetatean Sirian sedere in Romania

Buna ziua.
Am un prieten, cetatean Sirian, cu domiciliul in Arabia Saudita de foarte multi ani, care doreste sa vina in Romania cu familia (2 fete + sotia), sa obtina sedere aici pentru o perioada mai indelungata.
As dori sa stiu care este protocolul de obtinere a vizei de sedere.
Care sunt modalitatile care il pot ajuta sa obtina mai repede sederea.
Daca una din modalitatile de a accelera obtinerea vizei este investitia intr-o afacere.
Multumesc anticipat.
Razvan Niculae
Cel mai recent răspuns: avvalentina , utilizator 15:07, 3 Noiembrie 2014
Calitatea de administrator intr-o firma e o modalitate de obtinere a dreptului de sedere.
Vizitati sediul Autoritatii pentru straini pt. mai multe informatii.
Adresa: str. Luigi Cazavillan 11, sect. 1, Bucuresti si
str. Nicolae Iorga 29-31, Bucuresti (021-212.56.78; 021-212.56.75; 021-212.87.34)
Judetul: Bucuresti
Telefon: 021-311.17.06; Fax: 021-311.17.07

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transcriere certificat de divort pentru un cetatean al republicii moldova ce a obtinut cetatenia româna AdrianMo AdrianMo Buna ziua, As dori sa stiu unde se poate transcrie în registrul starii civile românesti un certificat de divort al unui cetatean al Republicii Moldova ce ... (vezi toată discuția)
Diploma de licenta a universitatii spiru haret Mirelar Mirelar Am terminat facultatea de Filosofie - Jurnalism id in anul 2008 , in anul 2005 cand am depus o serie de acte pentru inscriere , am adaugat si diploma de ... (vezi toată discuția)
Arhive carti de munca iulya_muzzy iulya_muzzy Buna. Am nevoie de o informatie. Unde as putea gasi arhiva cartilor de munca a unei societati care s-a desfiintat de cativa ani? Ma intereseaza incadrarea ... (vezi toată discuția)