avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschiderea unei pizzerii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschiderea unei pizzerii

Buna ziua . EU As vrea sa deschid un bar- pizzerie cu vreo 10 mese circa. Angajati vreo 3/4 . A cateva intrebari:
1. Ce firma este mai convenabil de infiintat Din punct de vedere al taxelor si impozitelor?
2. Cat ma costa un angajat Pe luna ? Ma refer tot la Plata taxelor . De ex. Daca platesc un Angajat 300 euro per luna net, ce taxe platesc la stat ?
3. Ce autorizatii trebuie sa am , unde se Cer, cat ma costa , in cat timp Sunt gata?
4. Am inteles ca impozitele se platesc trimestral. Care sunt in totale ?

Incerc sa-mi fac o idee de -toate costurile . Multumesc de ajutor:)
Cel mai recent răspuns: Consilier Juridic Arad , Consilier juridic 21:34, 15 Noiembrie 2014
.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspend activitatea de bar si adaug altceva ContSters330987 ContSters330987 Am un bar infiintat acum 3 luni si vanzarile sunt lente nu se merita.La acelasi punct de lucru -(sediul secundar al firmei srl), vreau sa adaug altceva de ... (vezi toată discuția)
Ce costa mai putin:schimbare sediu social sau adaugare sediu secundar? beasan beasan Buna ziua Am 2probleme: 1.as dori sa deschid un bar de karaoke,in alt oras decat unde se afla sediul firmei.Eu am punct de lucru deschis in orasul ... (vezi toată discuția)
Infiintare srl - d CostinaPavel CostinaPavel Am si eu cateva intrebari in legatura cu infiintarea unui SRL-D. Nu vreau finantarea de 10 000 de euro : 1. Este posibil sa functionam ca firma ... (vezi toată discuția)