Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschiderea unei pizzerii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschiderea unei pizzerii

Buna ziua . EU As vrea sa deschid un bar- pizzerie cu vreo 10 mese circa. Angajati vreo 3/4 . A cateva intrebari:
1. Ce firma este mai convenabil de infiintat Din punct de vedere al taxelor si impozitelor?
2. Cat ma costa un angajat Pe luna ? Ma refer tot la Plata taxelor . De ex. Daca platesc un Angajat 300 euro per luna net, ce taxe platesc la stat ?
3. Ce autorizatii trebuie sa am , unde se Cer, cat ma costa , in cat timp Sunt gata?
4. Am inteles ca impozitele se platesc trimestral. Care sunt in totale ?

Incerc sa-mi fac o idee de -toate costurile . Multumesc de ajutor:)
.