Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Nerespectarea platilor contractuale
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Nerespectarea platilor contractuale

Ce pot face in cazul in care un beneficiar nu imi plateste conform contractului? Este vorba despre un proiect pe care l-am eleborat pentru obtinerea de fonduri nerambursabile (europene), proiectul a fost aprobat, a inceput chiar implementarea lui, iar beneficiarul nu mai raspunde la telefoane si corespondenta.
Multumesc.
Fie îl chemați la mediador, fie îl acționați în jduecată.
Initial il notificati oficial,in conformitate cu clauzele contractual asumate
Daca nu raspunde ,aveti dreptul sa desfasurati demersurile precizare anterior
Va multumesc