Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Calcul vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Calcul vechime in munca

Angajatorul imi cere vechime in meserie de 5 ani.
Daca eu am lucrat 3 ani cu contract de munca si in aceeasi perioada am avut un contract pe PFA de 3 ani, pot spune ca am 6 ani vecime in meserie?
Ce contract ati avut pe PFA?
Contract prestari servicii.
Obiectul contractului " În baza prezentului contract, PRESTATORUL se angajează să furnizeze in principa lservicii de consultanta si control in domeniul financiar contabil / achizitii, activitat icompatibile cu functia de ECONOMIST"
In acest caz, puteti sustine ca ati prestat o activitate in domeniu financiar-contabil timp de 6 ani , din care 3 ani constituie vechime in munca.
multumesc pentru raspuns.