Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Indemnizatie sau grad de handicap ?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Indemnizatie sau grad de handicap ?

SALUTARE , diagnositcat cu cataracta inca de la nastere, am fost operat de 3 ori la 11 luni 4 ani si 5 ani....

Acum am 20 ani, cu un ochi nu vad deloc iar cu celalant aprox 60% . cu ochelari de dioptri f mari...

Daca merg la casa de pensi oare unde ma vor incadra?
Grad 1 / 2 / 3 ?

MULTUMESC=D>=D>=D>=D>
ai putea sa imi spui care sunt gradele de handicap?
care sunt veniturile pe care le pot obtine de la fiecare..

multumesc =D>
Grav,accentuat si mediu.

[ link extern ]
multumesc, asistenti sociali cati bani primesc?
Studiati disp L nr 448/2006 republicata[ link extern ]