Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Lichidare firma inactiva fiscal
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Lichidare firma inactiva fiscal

Buna ziua,

Se poate lichida o firma inactiva fiscal?
O reactivati, platiti datoriile si o lichidati voluntar sau cereti intrarea in insolventa.
Si in perioada asta poate emite facturi fiscale? Am inteles ca nu se poate deduce TVA-ul si cheltuiala