Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Avocatii si expertii judiciari
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Avocatii si expertii judiciari

Indraznesc sa deschid acest subiect delicat.
In nenuarate randuri si multi colegi m-au intrebat si se intreaba: Care este modalitatea de a stopa avalansa de jigniri , defaimari si blamari facute de avocati la adresa expertilor judiciari in sedinta publica?
Sper sa fiu bine inteles si sa gasesc un raspuns pertinent.
Cu mii de multumiri.. si deosebit respect celor care vor interveni .
BEJENARU PETRU, Expert judiciar
este corect acest lucru si in multe ocazii am propus unele probleme referitoare la pregatire profesionala continua, la testari periodice, dar totul a ramas sub forma de propunere.
Referitor la nu mai are nici discernamant
nu eu sunt cel care pot da asemenea verdict. Cred ca o asemenea afirmatie a iesit in decor. Nu vreau sa mai continui discutia.