Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Certificat de amanare TVA in vama
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Certificat de amanare TVA in vama

Buna ziua

Doresc sa stiu daca se poate obtine un certificat de amanare TVA in vama

Import materie prima din afara UE si sunt obligat sa platesc tva in vama cand soseste containerul

Eu aceasta materie prima o prelucrez in romania si dupa aceea o export in afara UE

Pot sa obtin un certificat de amanare TVA deoarece eu nu vand in Romania sau UE produsul prelucrat.

Multumesc
Admin, administrator
Da, dar e de lucru...
Apelati la un comisionar vamal.. Ei stiu mai multe dsp asta..