Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... E posibil sa primesc 2 suspendari?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

E posibil sa primesc 2 suspendari?

este posibil ca o persoana care are 1 an de inchisoare cu suspendarea conditionata a executarii si un termen de 3 ani de incercare, sa primeasca o noua suspendare? Multumesc
Pe scurt, nu este posibil sa mai primeasca o noua pedeapsa cu inchisoarea care sa fie si aceasta suspendata, doar daca cea de-a doua infractiune este savarsita din culpa.
Francisc Gerber, Avocat