Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fisa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fisa

unde este prevazut in legislatie locul unde vor fi pastrate cele doua exemplare ale fisei de aptitudine?
art. 81 din Normele metodologice de aplicare a legii 319/2006 aprobate prin HG 1425/2006:
.......
(4) Fisa de instruire individuala va fi pastrata de catre conducatorul locului de munca si va fi insotita de o copie a ultimei fise de aptitudini completate de catre medicul de medicina muncii.

HG 355/2007
art. 17 alin.1 - Fisa de aptitudine care finalizeaza examenul medical la angajarea în munca se completeaza numai de catre medicul de medicina muncii, în doua exemplare, unul pentru angajator si celalalt pentru lucrator.