avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 321 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii PFA

Buna ziua,
PFA deschis in 2014 iunie , care pana la momentul acesta nu are avut nici o incasare, doar cheltuieli..:(.
Ma intereseaza sa stiu ce declaratii trebuie sa depun si pana cand?
Administratorul pfa este pensionar.
Doresc sa completez registrul de inventar ( pfa-ul are doar un telefon si un contract de serv telef. ) ce trebuie sa fac ??

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: seciumonica , utilizator 20:32, 13 Ianuarie 2015
va multumesc ,
o seara buna
D. Iulian Manea spune ca declaratia 200 se depune odata cu D220 pana pe 25 mai.este corect?Totalul platilor pana la 31 dec in ce declaratie se incriu? prog de completare si generare declaratii cum se numeste?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii pfa marfan marfan Buna ziua, Sunt un novice cu un PFA abia deschis anul asta. Dupa o activitate fructuasa care m-a lasat pe minus, vreau sa stiu ce declaratii trebuie depuse ... (vezi toată discuția)
Activitate pe pfa ameliagagriela ameliagagriela Buna ziua! Am infiintat un pfa in mai 2014, dar nu am realizat venituri prim el. Am ramas fara loc de munca in aceasta luna si va intreb: 1. trebuie sa inchei ... (vezi toată discuția)
Declaratii pfa monovertex monovertex Buna ziua, Am infiintat recent un PFA si m-am inregistrat fiscal. In declaratia 200 am completat data inceperii activitatii ca fiind 1 aprilie 2015, ... (vezi toată discuția)