Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii PFA

Buna ziua,
PFA deschis in 2014 iunie , care pana la momentul acesta nu are avut nici o incasare, doar cheltuieli..:(.
Ma intereseaza sa stiu ce declaratii trebuie sa depun si pana cand?
Administratorul pfa este pensionar.
Doresc sa completez registrul de inventar ( pfa-ul are doar un telefon si un contract de serv telef. ) ce trebuie sa fac ??

Va multumesc
va multumesc ,
o seara buna
D. Iulian Manea spune ca declaratia 200 se depune odata cu D220 pana pe 25 mai.este corect?Totalul platilor pana la 31 dec in ce declaratie se incriu? prog de completare si generare declaratii cum se numeste?