Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Timbraj validare poprire
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Timbraj validare poprire

Va salut. Se timbreaza cererile de validare a popririi, avand in vedere ca din cate cunosc nu exista nicio prevedere legala in acest sens?
Buna ziua
in legea taxelor de timbru s-a omis aceasta taxa. depuneti cererea urmand ca instanta sa va puna in vedere sa achitati o anumita taxa daca se impune. In practica unele instante solicita taxa judiciara de 20 lei...
Buna ziua,

Daca cererea de validare a popririi unui tert este respinsa cum putem recupera taxa de timbru ?
Care este legea si articolul in baza carora cerem restituirea ei si cui o cerem?