Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu in perioada de preaviz.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu in perioada de preaviz.

Buna ziua
ieri am depus demisia la biroul HR din cadrul firmei unde lucreaz.
Cei de la HR au spus ca ultima mea zi de preaviz este data de 13.02.15. dar eu mai am inca 3 zile concediu de anul trecut si 2 de anul asta (23 zile pe an).
Pot sa imi iau concediu de odihna in aceasta perioada ? iar daca da se prelungeste perioada de preaviz?
Pe durata preavizului puteti sa beneficiati de concediu de odihna.

Concediu de odihna nu prelungeste durata preavizului.