avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu in perioada de preaviz.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu in perioada de preaviz.

Buna ziua
ieri am depus demisia la biroul HR din cadrul firmei unde lucreaz.
Cei de la HR au spus ca ultima mea zi de preaviz este data de 13.02.15. dar eu mai am inca 3 zile concediu de anul trecut si 2 de anul asta (23 zile pe an).
Pot sa imi iau concediu de odihna in aceasta perioada ? iar daca da se prelungeste perioada de preaviz?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:07, 20 Ianuarie 2015
Pe durata preavizului puteti sa beneficiati de concediu de odihna.

Concediu de odihna nu prelungeste durata preavizului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Perioada de preaviz radu587 radu587 Buna, As dori sa imi dau demisia de la locul de munca si am cateva intrebari legate de perioada de preaviz. Perioada mea de preaviz este de 15 zile. Eu mai ... (vezi toată discuția)
Demisie scissors scissors Buna ziua, Va scriu acest e-mail in speranta ca voi gasi un raspuns la dumneavoastra,daca este posibil. In data de 13.11.2015 am fost angajat la o firma cu ... (vezi toată discuția)
Preaviz vs concediu de odihna flaviuscl flaviuscl buna seara! imi puteti raspunde si mie la urmatoarea intrebare,va rog frumos? din data de 23.06.2015 patronii societatii in care lucrez m-au dat in preaviz ... (vezi toată discuția)