Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Inregistrare pfa cod caen 6920
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Inregistrare pfa cod caen 6920

Sunt economist de profesie si contabil sef de 21 de ani. Va rog sa-mi spuneti daca pot inregistra PFA pe codul CAEN 6920 fara sa am atestat de expert contabil sau auditor financiar. Am inteles ca la ONRC accepta inregistrarea PFA-ului pe acest cod CAEN, dar apoi, cand mergi la Administratia Financiara iti solicita certificatul sau acceptul CECCAR.
Sau poate ma ajutati cu o sugestie, adica daca exista un alt cod CAEN pe care sa-l utilizez la infiintarea unui PFA si prin care pot sa tin contabilitatea unei firme si sa depun bilant contabil.
Va multumesc anticipat
vedeti conditiile din OG Nr. 65/1994 privind organizarea activităţii de expertiză contabilă şi a contabililor autorizaţi
:) multumesc, dar intrebarea era daca pot infiinta PFA pe cod CAEN 6920 nu cum se face accesul la profesie :))).
Va multumesc oricum