Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plafon numerar catre persoane fizice
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plafon numerar catre persoane fizice

buna ziua. Va rog sa ma ajutati si pe mine intr-o problema legata de cumpararea unui autoturism. Persoana juridica cumpara un autoturism de la o persoana fizica cu 20.000 ron. Ce suma se poate plati cu numerar? Se poate plati toata suma cu numerar daca persoana fizica nu are cont deschis la vreo banca?Va multumesc.
Se poate.
Exista act normativ prin care se da acceptul?