Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Grad de handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Grad de handicap

buna ziua sun cu diabet zaharat insulino dependent si fac 4 doze de insulina pe zi de la varsta de 11 ani in prezent am 34 deci de 23 de ani sufar de aceasta boala si am si complicati cu ochi si neuropatie diabetica pina la varsta de 24 de ani am avut gradul 2 accentuat de la 25 de ani mia luat gradul si mia dat gradul 3 nu inteleg de ce am facut sesizare la acel moment dar mia venit acelasi raspuns gradul 3 mediu asi dorii si eu un raspuns de ce mi sa luat grradul?
Abuz faceti contestatie in justitie la sectia contincios administrativ.
Referitor la motivul luarii gradului,este hazardat a emite raspuns necunoscand documentele din dosar
De-a lungul timpului au survenit o serie intreaga de modificari la normele de incadrare in grad de handicap
Aveti dreptul sa consultati medic de familie,medic specialist sa solicitati verificare la comisia medicala expertiza persoane cu handicap