Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ajutati-ma si spuneti-mi daca pot perfecta actele ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ajutati-ma si spuneti-mi daca pot perfecta actele pentru o propietate

Buna ziua,
In 1995 am infiintat o societate pe terenul unui fost CAP (o cladire si un teren), aceasta unitate a fost vinduta prin 1992 unei societati care dupa ce a luat un credit de la o banca a disparut. De la data infiintari societati nu a venit nimeni sa ma intrebe de sanatate. Eu desfasor activitati pe aceasta locatie. Intrebarea este pot sa obtin dreptul de propietate pentru a incepe sa fac investitii. Ce trebuie sa fac, care sunt pasi. Va multumesc.
In functie de situatia concreta, respectiv de regimul sub care este inregistrat dreptul de proprietate (in regim de carte funciara sau nu), ati putea invoca (sau nu) uzucapiunea.

Nu vad alta cale.