Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Probleme vanzare extravilan
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Probleme vanzare extravilan

Buna seara.
Situatia este astfel:
Pe titlu de propietate sunt trecuti bunica mea si fratele ei.
Fratele a decedat acum 16 ani.
Propietatea consta in 7 hectare teren extravilan si o casa cu 1000 metri teren intravilan.
Succesiune in urma fratelui decedat a fost facuta doar pe casa si terenul extravilan rezultand 3 mostenitori:-bunica mea si alti doi frati.Mentionez ca bunica este in viata dar ceilalti doi nu mai sunt.
Jumatate din terenul extravilan a fost vandut fara succesiune cu promisiune de vanzare din partea celor 3 mostenitori si a fost data hotarare judecatoreasca in favoarea cumparatorului.
Eu vreau sa vand cealalta jumatate din teren dar nu mai reusesc sa iau legatura cu mostenitorii fratilor bunicii mele.
Intrebarea este cum pot vinde jumatatea de teren ramasa in conditiile in care nu se poate face cadastru in lipsa succesiunii....as putea sa vand cota indiviza a bunicii mele din titlul de propietate original?
Multumesc
Nu se mai fac tranzactii cu titluri de proprietate, ci numai cu imobile intabulate in cartea funciara.