Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Numarul de salariati care trebuie sa aiba curs SSM
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Numarul de salariati care trebuie sa aiba curs SSM

Buna ziua!

Va rog sa-mi spuneti, la un numar de 110 salariati, cati salariati ar trebui sa aiba curs de inspector in domeniul ssm ?

Multumesc anticipat!
Daca transportati substante periculoase care se incadreaza la pct.3 din anexa 5 va trebui sa infiintati serviciu intern d eprevenire si protectie.
Daca nu transportati/ nu utilizati in service substante periculoase puteti nominaliza prin decizie interna un lucrator desemnat cu activitati de prevenire si protectie in domeniul ssm.