Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Asigurare Bulgaria falsa
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Asigurare Bulgaria falsa

Am avut surpriza neplacuta de a ramane fara permis si cu dosar penal...am fost oprit de un echipaj de la rutiera, iar in urma verificarilor efectuate au constatat ca asigurarea de Bg este falsa :O, m-au condus la sediu unde mi-au intocmit dosar penal, mi-au luat numerele, talonul si mi-au suspendat si permisul. Politistul mi-a explicat ca nu este foarte grav, dar ca va dura 1 luna, o luna si ceva si voi avea de alergat. Acum, ce ar trebui sa fac pt a imi recupera numerele si a putea folosi masina(sotia) ? Baiatul care a facut asigurarile a fost personal la bulgar cu 4 asigurari, una a mea, alta a unui prieten si 2 ale lui, acum 2 luni, si toate sunt nule...am verificat asig la momentul respectiv si totul era ok... A mai patit cineva?:(( Cum s-a solutionat? Va multumesc.
zeusalbu, utilizator
Unde le-ati verificat?

ITP-ul se verifica aici
[ link extern ] /
iar asigurarea aici
[ link extern ]
La cele doua adrese verifica si politistii de la rutiera.

Daca autoturismul nu apare la cele doua adrese, ,,baiatul" a mers pana la bulgari doar sa se plimbe!

Admin, administrator