Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor handicap

buna ziua cum se poate obtine ajutor de handicap sunt pensionar de drept sunt operat de hernie disc an 1997 si 2009 acun iar am hernie de disc cu pareza pe gambe nu pot sa ma inbrac singur sufer de[ cardiopatie dilatativa, ischemie silentioasa a miocardului, tulburare schizo_afectiva tip depresiv, edem pulmonar acut, insuficienta cardiaca congestiva cl iv NYHA cardiopatie ischemica cronica nedureroasa, diabet zaharat tip ii complicat cu polineuropatie folosesc 17 medicamente pe zi va multumesc
Pentru a putea beneficia de indemnizatie de handicap,trebuie sa dertineti decizie/certificat de incadrare in grad de handicap
Adresati-va comisiei de expertiza medicala persoane cu handicap,care in urma controlului asupra documentelor medicale si a starii de sanatate poate sa elibereze decizie incadrare in grad de handicap