Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... poprire
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

poprire

Buna ziua,
angajatorul are obligatia sa retina unui salariat pensia de intretinere copil?
acest lucru este mentionat in sentinta judecatoreasca ;
multumesc!
Are obligatia sa vireze executorului suma stabilita de catre instanta pentru intretinerea copilului.
Altfel, omul poate sa plateasca voluntar si sa dea bani pentru copil din mana.