Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Care sunt pasii ce trebuie urmati de angajator in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Care sunt pasii ce trebuie urmati de angajator in cazul concedierii colective?

Buna dimineata
Va rog mult sa imi spuneti in cazul concedierii colective, dupa ce angajatorul a comunicat Notificarea privind concedierea colectiva ITM-ului si Sindicatului din unitate , ce pasi mai trebuie sa faca? In ce termen trebuie sa raspunda sindicatul si ITM-ul si la cat timp se pot emite preavizele la concediere?
Multumesc mult pentru toate lamuririle. Imi sunt de foarte mare ajutor.