avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 289 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stagiu absolventi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stagiu absolventi

Buna ziua,

Dacă o persoana care a absolvit fac. In 2014, anterior absolvirii ( 1 an) si ulterior absolvirii a lucrat ca si tehnician la alt angajator si acum dorim sa-l angajam ca si inginer- este ok sa nu facem contract de stagiu dacă vechiul angajator ii eliberează adeverința privind experiența dinaintea absolvirii?
Ultima modificare: Miercuri, 11 Martie 2015
zxz19, utilizator
Cel mai recent răspuns: zxz19 , utilizator 15:39, 11 Martie 2015
Când raportez postul vacant la șomaj trebuie sa scriu la observații " stagiu"?
Ultima modificare: Miercuri, 11 Martie 2015
zxz19, utilizator
Nu trebuie sa scrieti asa ceva, intrucat nu mai este vorba despre stagiu.
Mulțumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Perioada de debut ioana1997 ioana1997 Buna ziua! Va rog sa imi spuneti care este perioada de debut, pentru un psiholog, angajat ca psiholog stagiar , intr-o primarie? Multumesc! (vezi toată discuția)
Stagiul pentru noii angajati irumes irumes Stie cineva daca exista model de adeverinta pentru cei care debuteaza in profesie si trebuie sa faca stagiul de 6 luni..... este vorba de acea adeverinta care ... (vezi toată discuția)
Legea 335/2013 Daliborka Daliborka Buna ziua am fost azi la ITM sa intreb de lamurirea legii 335/2013 si de normele de aplicare din 04.06.2014 si mi-au zis ca tb sa fac obligatoriu ... (vezi toată discuția)