avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 140 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Anularea apelului ca netimbrat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Anularea apelului ca netimbrat

: Anulează apelul ca netimbrat.Fără cheltuieli de judecată.
este definitiva? nu mai pot sa fac absolut nimic?
Cel mai recent răspuns: mezgageza , utilizator 10:49, 25 Martie 2015
Vi s-a pus in vedere taxa de timbru si nu ati achitat-o?
da....nu se mai poate face nimic?
Nu, hotararea este definitiva.
Hm,tare,eu din contra v-as intreba : de ce nu ati timbrat?!Poate mai este vreo speranta de revizuire.


Ultima modificare: Luni, 23 Martie 2015
quiras, utilizator
nu am fostc acasa si toate instiintarile au ridicat si semnat sotia mea..(asa e viata in tara)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

care sunt conditiile de comunicarea hotararilor judecatoresti ContSters139112 ContSters139112 Buna ziua,am si eu o nelamurire privind comunicarea hotararilor Instantelor de judecata,datorita faptului ca am solicitat prin posta, comunicarea unei ... (vezi toată discuția)
Se poate face apel pt nerespingere cerere ca insuficient timbrata? voinea75 voinea75 Va expun pe scurt situatia unui partaj intre fosti soti. Stadiul procesului(prima instanta): a ramas in pronuntare La antepenultimul termen s-a pus in vedere ... (vezi toată discuția)
Nulitatea incheierii? aidu aidu Instanta mi-a pus in vedere prin incheiere sa achit taxa de timbru. Insa actiunea e scutita fiind litigiu de munca. Acum insa nu mai sunt in termen sa ... (vezi toată discuția)