Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... diploma de bacalaureat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

diploma de bacalaureat

Sunt la o scoala de asistenţi medicali ,dar pînă în prezent nu am diplomă de bacalaureat deoarece am terminat 12 clase dar nu am obţinut diploma de bacalaureat .Întrebarea mea este în cît timp trebuie să obţin acestă diplomă după ce termin scoala de asistenti medicali şi care e procedura de obţinere a acesteia.
Am sustinut examenul de bacalaureat si l-am si promovat.Astazi am fost la liceu pt a ma interesa de diploma deoarece imi trebuie la facultate si am avut "norocul"sa dau peste o doamna secretara foarte indispusa ,care mi-a raspuns ca ii pare rau insa nu ma poate ajuta,deoarece nici macar nu e stantata si ca nu se poate duce la inspectorat doar cu o diploma,si ca e vina mea ca s-a ajuns in situatia asta.Deci...nu stiu ce o sa fac.Cred ca o sa pierd iar un an fara sa ma fi inscris la facultate.:((#-o
=D>Perfect! Nu o sa pierdeti inscrierea la facultate . Reveniti la liceu maine si solicitati-i doamnei secretare o adeverinta din care sa rezulte ca ati absolvit examenul de bacalaureat si media de absolvire. Este obligata sa va elibereze o astfel de adeverinta si , de obicei , eliberarea se face pe loc . Si nu uitati : nu are rost sa va certati cu nimeni .Uneori o atitudine concilianta deschide multe usi! SUCCES!
Bună ziua ,am susținut examenul de Bacalaureat în anul 2010 la matematica ,romana ,biologie .Din motive personale nu am ridicat diploma în următorii ani ,iar când m-am dus în final sa ridic diploma de Bacalaureat în registru era trecut ca am dat la fizica în loc de biologie și e total greșit. CE AS PUTEA face ??