Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... TEAMA DE TEPUITORI
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

TEAMA DE TEPUITORI

Buna ziua . ma confrunt cu o problema care nu-mi da pace si anume fiul s-a dus la nenumarate interviuri pt angajare (anunturi din ziar ). peste tot a fost pus sa duca copii dupa C.I. , apoi a completat asa zise formulare cu meseriile pe care le-a mai practicat si a semnat acele formulare . la final i s-a spus -ramane sa te sunam . INTREBARE - AU DREPTUL ASA ZISII ANGAJATORI SA CEARA DATELE PERSONALE ALE PERSOANELOR INAINTE DE AI ANGAJA ? maine poimaimaine ne putem pomeni cu cinestie ce datorii de care nu avem habar ? ce putem face in aceasta situatie ? MULTUMESC ANTICIPAT.
Actele sunt solicitate numai in urma semnarii ofertei de angajare.

La interviu lasati CV-ul, de ce lasati alte documente personale ?
Puteti sesiza Autoritatea Nationala de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal