Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile libere de sarbatori
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile libere de sarbatori

Buna ziua,
Zilele de 24, 29,30 si 31 decembrie sunt zile libere obligatorii in mediul privat?
salariatii au avut liber in aceste zile, dar ei sustin ca sunt libere legal.
NU. cititi actele care le-au acordat sunt doar pt bugetari si si la ei cu recuperare.....
Pentru privat acele zile erau optionale pentru acordarea lor ca libere