Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pfa suspendare
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pfa suspendare

Am un pfa cod 4782,comert targuri si piete,infiintat in oct.2014. Incepand cu 1 ian.2015 am depus si declaratia 6oo crezand ca o sa mearga bine vanzarea,dar nu s-a intamplat asa,am ajuns de nu pot nici benzina sa cumpar pt.masina sa ma duc in piata. Doresc sa o suspend si cum procedez atat cu decl.600 cat si cu firma, mentionez ca nu am bani sa platesc trim.I.CE SA FAC/?
george-neagu, moderator
Cred ca cea mai buna solutie e incetarea activitatii si radierea P.F.A. la Oficiul Registrului Comertului.

Nici nu costa mult si puteti trage linie pe ce s-a intamplat pana acum. Dupa aceea, cand aveti capital, puteti sa infiintati alta P.F.A.