Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contor de lumina
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contor de lumina

Buna ziua ,
Nu stiu daca ma puteti ajuta cu un un raspuns ,in cazul in care sa impartit o casa mostenire prin hotarare judecatoareasaca si contorul de lumina este pe partea de casa care imi revine mie ,eu am voie sa intrerup lumina celeilate parti,pt ca ea consuma dar refuza sa plateasca.
Legal, nu aveti dreptul sa restrictionati dreptul la utilitati decat in temeiul unei hotarari judecatoresti definitive
puteti sa-i faceti o adresa oficiala in care solicitati monatrea de contoar pasant sau sa-si faca bransament separat.
nu aveti voie sa-i taiati alimentarea.