Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Loteria bonurilor fiscale
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Loteria bonurilor fiscale

Bonurile fiscale de la casa pariurilor participa la loterie.
Participa orice bon fiscal care indeplineste conditile de mai jos:

OG 10/2015:

(1) Un bon fiscal este considerat câştigător dacă îndeplineşte cumulativ următoarele condiţii:
a) a fost emis de un aparat de marcat electronic fiscal care funcţionează în conformitate cu Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 28/1999 privind obligaţia operatorilor economici de a utiliza aparate de marcat electronice fiscale, republicată, cu modificările şi completările ulterioare;
b) sunt lizibile toate informaţiile obligatorii, aşa cum sunt prevăzute de Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 28/1999, republicată, cu modificările şi completările ulterioare;
c) are valoarea totală exprimată în monedă naţională, egală cu valoarea extrasă conform art. 2 alin. (1) lit. a);
d) a fost emis în ziua extrasă conform art. 2 alin. (1) lit. b);
e) nu are menţionat niciun cod de înregistrare fiscală al cumpărătorului.