Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... viza de flotant
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

viza de flotant

buna ziua
daca sotul meu are contract de inchiriere pot sa-mi fac eu ca si sotie viza de flotant cu contractul lui de inchiriere?
Viza de resedinta ,legal,poate fi realizata numai cu aceptul proprietarului spatiului cu destinatia de locuinta
Adevarat a Inviat ... proprietarul este de acord ... sotul meu are viza de flotant obtinuta cu contractul de inchiriere intrebarea mea este daca cu acelasi ontract de inchiriere care este pe numele lui pot sa-mi fac si eu viza de flotant???
Nu,nu puteti obtine dvs viza de resedinta in baza documentului sotului dvs,deoarece nu sotul dvs detine calitatea de proprietar al spatiului cu destinatia de locuinta unde solicitati viza
Viza de resedinta se obtine la serviciul specializat,unde este obligatoriu sa se prezinte si sa semneze proprietarul de drept al imobilului unde urmeaza sa primiti viza
ynocentta, utilizator