Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asigurare medicala ( înscriere la medic de familie )
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asigurare medicala ( înscriere la medic de familie )

buna ziua - va rog sa -mi dati un sfat ! nu lucrez , nu am serviciu , nu sint pensionar si am avut nevoie de o trimitere medicala pt. internare si nu am obtinut-o pentru ca nu mai sînt înscris la medic .( am lucrat 37 ani , am ramas fara loc de munca în urma restructurari bugetare si pe unde am lucrat , nu am avut contract de munca , momentan nu mai pot lucra , avînd probleme de sanatate ) întrebare - cum pot sa ma înscriu la un medic de familie ? VA MULTUMESC.
Nu conteaza pensia pe care o primeste sotia dvs, legea nu conditioneaza intr-un fel sau altul dreptul dvs de a fi coasigurat al sotiei de modalitatea cum este pensionata sotia dvs.