Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Comert cu legume-fructe achizitionate de la ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Comert cu legume-fructe achizitionate de la producatori agricoli

Tin contabilitatea unui comerciant dintr-o piata agro-alimentara. Acesta achizitioneaza marfa si de la producatori cu gradina pe baza borderoului de achizitie, care tine loc de factura fiscala, producatori care detin certificat de producatori.Cum contabilizez operatiunea ?
La borderou faceti nir. Sa mai aveti copii ale buletinului de identitate si a certificatului de producator ale persoanei de unde cumpara.
Multumesc !