Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general situatii financiare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

situatii financiare

Va rog frumos sa-mi spune-ti care este termenul de depunere a situatiilor financiare la 31.12.2008, la ORC,a unui SRL.
pune-l cand doresti, dar nu mai tarziu de termenul in care iti vine citatia de radiere
Pentru anul 2009, situatiile financiare se depun la registrul comertului. Si vor fi insotite de toate anexele obligatoriu:
formularele cod 10,20,30,40
Note explicative conform norme Europene sectiunea 8 din Reglementarile contabile conforme cu Directiva IV a CEE
Raport administrator/Consiliu de Administratie
Propunere de distribuire a profitului realizat/acoperire a pierderilor
Declaratia pe proprie raspundere in conformitate cu prev.art 30 din Legea contabilitatii nr. 82/1991 (gasiti exemplu la formularele anuale de binlant 2006)
Proces verbal ala adunarii asociatilor/actionarilor ref. la aprobarea situatiilor financiare.
Cerere ( gasiti formular ) si pe www.mfinante.ro

Succes! Aveti termen pana in 31.05.2010
Pentru cele fara activitate declaratia se depune la ADM si apoi la RC, iar termenul este pana in 28 februarie