Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intabularea si cadastrul proprietatilor vor fi ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intabularea si cadastrul proprietatilor vor fi gratuite?

Am un apartament la care nu s-a facut cadastru si intabularea si as vrea sa stiu daca e adevarat ca beneficiez de gratuitate la cadastru si intabulare si ce documente imi trebuiesc ? Am Contractul de vanzare-cumparare de la alt proprietar din 1996 si certificat de mostenitor. Va multumesc !
Greu de crezut ca persoana specializata=cadastristul va realiza masuratori ale bunului imobil,teren fara a percepe onorariu conform disp L nr 7/1996 republicata
Legea mentionata prevede tarife concrete si diferentiate pentru fiecare operatie solicitata la ocpi
Studiati si [ link extern ]
ynocentta, utilizator
Așa se preconizează că se va realiza de către Agenția Națională de Cadastru cu bani europeni A fost Proiectul CESAR iar actualmente este programul POR pentru viitorii 7-10 ani. Prin urmare este de durată, și se va face întâi în extravilan și apoi la restul