Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Introducerea microfoanelor la examene
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Introducerea microfoanelor la examene

Bună ziua,
Vă rog, îmi puteți spune, ce ordin al ministerului a apărut pentru introducerea microfoanelor, pe lângă sistemul de supraveghere video, în sălile de clasă, la examene. Nu-l găsesc deloc pe internet.
Vă mulțumesc.
Informatia completa se gaseste pe edu.ro

O R D I N privind organizarea şi desfăşurarea examenului de bacalaureat național – 2015

Art.6. - (1) Comisiile de bacalaureat județene/ a municipiului București asigură dotarea cu camere de supraveghere video și audio funcționale a sălilor în care se desfășoară probele examenului de bacalaureat național, a sălilor în care se descarcă și se multiplică subiectele, precum și a sălilor în care se preiau, se evaluează și se depozitează lucrările scrise.
Eu.Ro.Lex & Av. Martin Vasile Emil , Avocat
Mulțumesc pentru răspuns.
O zi bună!