Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Obligativitate casa marcat PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Obligativitate casa marcat PFA

Buna seara.Din 29.04.2015 am o autorizatie Pfa, cod caen 8559(efectuare teme , in invatamant)Pentru impozitarea venitului real este obligatorie detinerea casei de marcat?
Are legatura cu decizia pe care trebuie sa o iau, adica sa-mi asum sau nu si achizitionarea casei de marcat, care din noiembrie se schimba, asta insemnand ca acum cumpar un model, peste cateva luni , altul, alta cheltuiala.Ori, daca ma incadrez la {"profesii liber" si nu sunt obligata sa am casa de mmarcat, voi merge pe real, iar daca trebuie sa achizitionez acest aparat(de fapt, 2...)voi opta pentru norma fixa.