Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Scoala de soferi intr-un judet - examen in altul, ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Scoala de soferi intr-un judet - examen in altul, posibilitate

buna ziua! am o intrebare .
daca am facut scoala de soferi in iasi ,pot sa dau sala in iasi is traseu in barlad
Nu.

Ambele probe se dau la acelasi serviciu rutier. Puteti da sala si la Barlad daca aveti domiciul acolo.

Ord. MAI nr. 268/2010 privind procedura de examinare pentru obtinerea permisului de conducere

Art. 2. - In sensul prezentului ordin, expresiile si termenii de mai jos au urmatorul inteles:
d) examinare - verificarea cunostintelor si aptitudinilor candidatilor pentru obtinerea dreptului de a conduce autovehicule si remorci pe drumurile publice, alcatuita din proba teoretica si proba practica;

Art. 3. -
(1) Examinarea se efectuează:
a) de către serviciile publice comunitare pe a căror rază de competenţă teritorială candidaţii cetăţeni români sau străini îşi au domiciliul sau reşedinţa
;

Art. 3^1. -
(1) Examinarea se desfăşoară prin susţinerea, succesiv, a probei teoretice şi a probei practice, în zile diferite.
chiar daca am viza de flotant :)
Chiar daca.:)