avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 447 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Scoala de soferi intr-un judet - examen in altul, ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Scoala de soferi intr-un judet - examen in altul, posibilitate

buna ziua! am o intrebare .
daca am facut scoala de soferi in iasi ,pot sa dau sala in iasi is traseu in barlad
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 20:02, 9 Iunie 2015
Nu.

Ambele probe se dau la acelasi serviciu rutier. Puteti da sala si la Barlad daca aveti domiciul acolo.

Ord. MAI nr. 268/2010 privind procedura de examinare pentru obtinerea permisului de conducere

Art. 2. - In sensul prezentului ordin, expresiile si termenii de mai jos au urmatorul inteles:
d) examinare - verificarea cunostintelor si aptitudinilor candidatilor pentru obtinerea dreptului de a conduce autovehicule si remorci pe drumurile publice, alcatuita din proba teoretica si proba practica;

Art. 3. -
(1) Examinarea se efectuează:
a) de către serviciile publice comunitare pe a căror rază de competenţă teritorială candidaţii cetăţeni români sau străini îşi au domiciliul sau reşedinţa
;

Art. 3^1. -
(1) Examinarea se desfăşoară prin susţinerea, succesiv, a probei teoretice şi a probei practice, în zile diferite.
chiar daca am viza de flotant :)
Chiar daca.:)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Circulatie - examen scoala de soferi jitcadiana jitcadiana Buna ziua,am si eu o intrebare ca nu mai inteleg nimica...pana la urma daca iau sala la scoala de soferi si pic la traseu, trebuie sa mai dau iar sala?sau doar ... (vezi toată discuția)
O dilema: am picat traseul, mai dau sala? prigat prigat Daca am picat traseul pe data de 11 iunie,trebuie sa dau din nou sala?Astept un raspuns urgent.Multumesc! (vezi toată discuția)
Am picat traseul, trebuie sa dau si sala din nou? ALEXINHO1810 ALEXINHO1810 conform noilor reglementari din august 2013 trebuie sa dau sala iar daca am picat traseul? (vezi toată discuția)