Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... CE SE POATE INTAMPLA??
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

CE SE POATE INTAMPLA??

buna ziua.la ce ma pot astepta din partea fostei sotii daca ma duc in tara sa il iau pe baiatul nostru(prin procura)in tara in care ma aflu eu acum??mentionez ca a mai facut faze de genul:nu ti l dau pt ca nu pot dormi fara el,sau adu l inapoi daca nu chem politia sau e in stare sa ma acuze de rapire sau mai stiu eu ce ii trrece prin cap.in afara de procura cum altfel pot sa il mai iau ca sa fiu si eu asigurat si sa nu ma trezesc cu plangeri pe la politie.va multumesc si ast rasp de la cei specializati
Nu e procura, e acord. Nu-l mai poate retrage.
Daca va da procura, e ok. Daca copilului ii e ok toata vacanta la dv., tineti-l, nu e niciun risc.
Depinde pe ce perioada va da declaratia la notar.
Depinde si de mai multe lucruri, asa cum s-a aratat mai sus in privinta destinatiei sau alte aspecte.

Esential este sa fie clara treaba si se poate rezolva aceasta problema.
De rapire nu va poate acuza asa de usor...