Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Practica în domeniul HR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Practica în domeniul HR

Bună ziua, am 29 ani și am absolvit o facultate economica în urma cu mai mulți ani. De la absolvire si pana in prezent am lucrat în domeniul bancar, în contabilitate și în marketing. De curând am absolvit un curs acreditat de inspector resurse umane și doresc sa mă specializez în administrare de personal și salarizare. Pentru aceasta as dori sa fac o practica de cateva luni la o firma de HR sau un departament de HR al unei firme. Vă rog, dacă se poate, sa îmi spuneti sub ce forma legala pot face aceasta practica (prin angajare cu cmi, convenție, colaborare, contract prestari servicii etc)? Menționez ca sunt dispusa sa plătesc eu serviciile lor dacă aceasta ar fi o varianta.
Cu mulțumiri!
Cea mai buna varianta ar fi angajarea cu c.i.m. - norma intreaga sau timp partial, pe durata determinata sau nedeterminata.