Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul concedii medicale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul concedii medicale

Buna ziua

Vreau sa interesez la calculul concediilor medicale cum se procedeaza referitor la primele 5 zile platite din FS? Calculul se face din zile lucratoare sau din zile calendaristice? ex am 5 zile de platit , dar din asta 2 zile apartin pt sambata si duminica,deci pt platit ramane 3 zile din FS sau in continuare iau in calcul si luni , marti( ca sa am pe 5 zile)
multumesc mult,
O zi buna in continuare
Multumesc frumos pt raspuns