avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul concedii medicale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul concedii medicale

Buna ziua

Vreau sa interesez la calculul concediilor medicale cum se procedeaza referitor la primele 5 zile platite din FS? Calculul se face din zile lucratoare sau din zile calendaristice? ex am 5 zile de platit , dar din asta 2 zile apartin pt sambata si duminica,deci pt platit ramane 3 zile din FS sau in continuare iau in calcul si luni , marti( ca sa am pe 5 zile)
multumesc mult,
O zi buna in continuare
Cel mai recent răspuns: birotunde , utilizator 15:59, 24 Iunie 2015
Multumesc frumos pt raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat medical Gabika67 Gabika67 Buna ziua! Cele 5 zile din certificat medical initial se deconteaza calendaristic sau zile lucratoare? Multumesc (vezi toată discuția)
Concediu medical cod 06 CATALENA CATALENA Buna ziua, Am o nelamurire in legatura cu un certificat de concediu medical cod 06, initial, ce a fost acordat pentru perioada 14.02.2016-17.02.2016.De aici ... (vezi toată discuția)
Cine suporta plata concediului medical ? noiembriesm noiembriesm Am un cm cod 06, perioada 01.11.2013 - 05.11.2013, iar pentru perioada 06.11.2013 - 20.06.2013, cod 01. Primul se suporta de angajator, iar al doilea desi ... (vezi toată discuția)