Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale EMITERE FACTURA SI CHITANTA DAR FARA PLATA
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

EMITERE FACTURA SI CHITANTA DAR FARA PLATA

Salut,am o mare nelamurire,ce pot sa fac in cazul in care am emis factura si chitanta catre X care mi-a semnat factura in rosu mi-a inapoiat-o dar "a uitat" sa-mi plateasca?
chitanta emisa de dumneavoastra atesta plata datoriei, de catre persoana care trebuia sa va plateasca.
in atare conditii din pacate nu puteti face nimic, decat sa apelati la buna credinta a debitorului dvs pentru a va plati de bunavoie.